• 2004-12-13

Kolędy i pastorałki

18 grudnia (sobota), o godz. 17.00 w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się koncert świąteczny: Grzegorz Turnau i Kwartet Tomasza Szukalskiego – Kolędy i pastorałki.

Będzie można usłyszeć ciekawe aranżacje kolęd kwartetu Tomasza Szukalskiego, z dobrze wszystkim znanym wokalem Grzegorza Turnaua. Przedsmakiem wieczoru będzie występ utalentowanej wokalistki jazzowej z Bytomia Anny Radziwanowskiej.

Grzegorz-Turnau.jpgGrzegorz Turnau – kompozytor, pianista, wokalista, poeta. Pracuje na wielu polach: nagrywa albumy solowe, pisze muzykę na zamówienie, komponuje dla teatru, filmu, programów telewizyjnych, gra koncerty ze stałym zespołem uznanych muzyków, które – jak wyznaje – sprawiają mu jedną z większych radości. Mówi, że jest człowiekiem, który przy pomocy muzyki dzieli się z innymi swoim niepokojem.

Tomasz Szukalski – saksofonista i klarnecista jazzowy. Debiutował w końcu lat 60-tych, współpracował z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi (m.in. T. Stańką, W. Nahornym). W 1977 współzałożyciel grupy The Quartet. Brał udział w wielu festiwalach, otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jeden z najwybitniejszych solistów jazzu nowoczesnego w Polsce.

Alina Radziwanowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wokalistka w zespołach Funky Stuff, Lady & Gentleman, Aspirin Free i in. Brała udział w licznych festiwalach, otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. W swojej muzyce niesie ogromny ładunek ekspresyjny i emocjonalny; posiada niebagatelną umiejętność wyczucia formy muzycznej.

Bilety do nabycia w Bytomskim Centrum Kultury (ul. Żeromskiego 27) w poniedziałek, czwartek w godz. 8.00 – 18.00, wtorek, środa, piątek w godz. 8.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed imprezą w kasie BCK  tel. 389 31 09/10, 787 00 48

Dodaj komentarz