• 2004-11-29

Młodzi Twórcy Wielkie Talenty – Leszek Dawid

3 grudnia (piątek), o godz. 19.00 warszawskie Kino Lab zaprasza na pokaz z cyklu: Młodzi Twórcy Wielkie Talenty – Leszek Dawid.

W programie:
- Bar na Victorii, 2003, 55′
- Moje miejsce, 2004, 30′

Leszek Dawid urodził się w Kluczborku, jest absolwentem PWSFTViT w Łodzi. Zajmuje się realizacją filmów dokumentalnych, jest asystentem na swojej macierzystej uczelni. Otrzymał około dwudziestu nagród i wyróżnień na wielu festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Bar na Victorii, jeden z najgłośniejszych ostatnio polskich dokumentów to zapis podróży dwojga bezrobotnych z Kluczborka do Londynu – miejsca, które dla bohaterów jest swoistym El Dorado. Kamera (cyfrowa, co potęguje wrażenie bliskości) towarzyszy protagonistom niemal bez przerwy i – podobnie jak w filmach Kazimierza Karabasza, który zresztą było opiekunem artystycznym filmu – dokumentuje naiwny ogląd świata dwóch zwykłych chłopaków z prowincji, którzy gnani marzeniami o londyńskiej „ziemi obiecanej” decydują się na niełatwy los gastarbaiterów.

Film został nagrodzony m.in.: nagrodą główną na festiwalu Dokument ART w Neubrandenburgu, nagrodą główną łódzkiego Festiwalu etiud filmowych Łódź MediaSchool oraz Srebrnym Smokiem na tegorocznym Międzynarodowym Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Moje miejsce jest półgodzinnym filmem fabularnym zrealizowanym na zakończenie Szkoły Filmowej. Reżyser poruszył bliski sobie temat konfrontacji wyobrażenia z rzeczywistością. Romek, dwudziestosześcioletni perkusista z małego miasteczka próbuje odnaleźć swoje miejsce w życiu. Rodzinne miasteczko wydaje się  zbyt małe, jednak pierwsze próby wyrwania się z niego nie są zachęcające. 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem. Poprowadzi je Paweł T. Felis.

1 komentarz do artykułu “Młodzi Twórcy Wielkie Talenty – Leszek Dawid”

  1. ulka

    Dziękuję i gratuluję filmu “Moje miejsce”

Dodaj komentarz