• 2004-11-26

Gala Piosenki i Musicalu

gala_piosenki.jpgNa scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie 3 grudnia o godz. 20.00 oraz 4 i 5 grudnia o godz. 19.00 spotkają się wokaliści i śpiewający aktorzy, których łączy nie tylko europejskie pochodzenie, ale i zamiłowanie do rozrywkowego repertuaru.

Wystąpią:

Branka Kraner (Słowenia)Zadebiutowała w 1977 roku na Festiwalu Pieśni Popularnej – zdobyta tam I nagroda przyniosła jej błyskawiczną popularność. Przez kolejne lata była laureatką tego festiwalu. Rok 1978 przyniósł jej m.in. tytuł Piosenkarki Roku, co zaowocowało udziałem w wielu festiwalach krajowych (Opatija, Split, Zagrzeb, Sarajewo) i zagranicznych; Branka Kraner reprezentowała Jugosławię na wielkich, międzynarodowych imprezach muzycznych, m.in. w Irlandii, Belgii i na Węgrzech. Od dłuższego czasu związana jest z Cafe Teater w Pradze.

Maria Meyer (Polska)Aktorka Teatru Rozrywki, laureatka wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1981). Ma w swym dorobku najciekawsze role musicalowe: od słynnej Evity (prapremiera polska!), poprzez Sally Bowles w „Cabarecie” oraz Aldonzę-Dulcyneę w „Człowieku z La Manchy”, na Magencie w „The Rocky Horror Show” i Marii Magdalenie w „Jesus Christ Superstar” skończywszy. Jest gwiazdą koncertów sylwestrowych, rozrywkowych i musicalowych, realizowanych w Teatrze Rozrywki. We własnym teatrze Ma Scala wyprodukowała dwa przedstawienia: „Jestem znów. Maria Meyer śpiewa Brela” oraz „Ordonka. Miłość ci wszystko wybaczy”. Jest również producentem dwóch płyt, zawierających piosenki z tych spektakli.

Corine Milian (Francja)Jest artystką wszechstronną: śpiewa, tańczy, komponuje, gra na harfie i gitarze (karierę zrobiła grając na gitarze basowej w zespołach rockowych!). Po ukończeniu konserwatorium i studiach muzykologicznych, doskonaliła śpiew w Paryskiej Chanson School. Występuje z wielkim powodzeniem nie tylko w Europie, przygotowuje swoje recitale, nagrywa dla radia, bierze udział w programach tv. Znakomicie czuje się zarówno w maleńkich klubach, jak i wielkich salach koncertowych. Corine Milian wystąpi nie tylko w Gali Piosenki i Musicalu. Kilka dni później zaprezentuje własny recital ( 7 grudnia 2004, o godz. 19.00).

Elżbieta Okupska (Polska)
Aktorka Teatru Rozrywki, laureatka wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1981). Na chorzowskiej scenie stworzyła znakomite role musicalowe i dramatyczne:  m.in. Lady Peachum w „Operze za trzy grosze”, Freulein Schneider w „Cabarecie”, Jentę-Swatkę w „Skrzypku na dachu”, Narratora w „The Rocky Horror Show”, Śpiewaka ulicznego w spektaklu „Dyzma  – musical”, Therese w „Madame Therese”, Starą w „Śladach” Józefa Szajny. Nagrała płytę z songami Brechta, pochodzącymi ze spektaklu „Uczciwe życie”. Ma wielki talent komediowy, jest również gwiazdą koncertów sylwestrowych, rozrywkowych i musicalowych Teatru Rozrywki.

Radojka Šverko (Chorwacja)Karierę wokalną rozpoczęła w dzieciństwie, jako członek i solistka chóru. Bardzo szybko zaczęła pojawiać się na festiwalach i w programach telewizyjnych. W 1969 roku wygrała festiwal piosenki w Puerto Rico. Współpraca z kompozytorem Alfie Cabillo zaowocowała niezliczoną ilością recitali i triumfalnych występów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Po powrocie do Chorwacji brała udział w wielu festiwalach krajowych, wygrywając najważniejsze: w Splicie, Zagrzebiu i Istrii. Czarująca śpiewaczka jest również aktorką musicalową.

Michał Bajor (Polska)Aktor i piosenkarz. Zadebiutował w wieku 13 lat na KFPP Opole’70. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku otrzymał nagrodę TVP. Rok później wystąpił na MFP w Sopocie z własnym recitalem. Dziennikarze uznali go za najlepszego wykonawcę festiwalu i uhonorowali swoją nagrodą. Wystąpił w kilkunastu filmach. Od lat koncertuje z wielkim powodzeniem i nagrywa płyty, które rozchodzą się błyskawicznie. W Teatrze Rozrywki kreował role Che Guevary w musicalu „Evita” (prapremiera polska).

Janusz Radek (Polska)Wokalista i aktor – zdobywca Grand Prix, nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy na  Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Wrocław ’2003. Laureat nagrody dziennikarzy podczas jubileuszowego KFPP Opole’2003, gość specjalny Festiwalu Sopot’2003. Nagrywał m.in. ze Zbigniewem Preisnerem, Ryszardem Rynkowskim, Arturem Gadowskim i Andrzejem Mogielnickim. Zagrał kilka ważnych ról w spektaklach muzycznych: Judasza w „Jesus Christ Superstar” (Teatr Rozrywki), Kaspara Beila w „Opowieściach Jedenastu Katów” (Teatr Ludowy, Kraków) oraz Puka w „Śnie nocy letniej” (Teatr Muzyczny, Gdynia). Wydał dwie płyty: „Królowa nocy” i „Serwus madonna”.

Igor Šebo (Czechy)Słowak mieszkający w Pradze jest artystą, który znakomicie łączy w sobie duszę magika, aktora, piosenkarza i satyryka. Świetnie czuje się w rolach twardych facetów z jednej, i lirycznych kochanków z drugiej strony. Ma znakomite wyczucie nastroju publiczności. Stale współpracuje z wybitnym kompozytorem Janem Jiraskiem, autorem tekstów Pavlem Cmiralem oraz pianistą Jiřim Toufarem, z którym koncertuje w całej Europie.

Solistom towarzyszyć będzie zespół wokalny, baletowy i orkiestra pod dyrekcją Jerzego JAROSIKA.

Ceny biletów: 50 i 85 zł.

Dodaj komentarz