• 2004-11-26

Opowieści o zwyczajnym szaleństwie

Teatr Jeleniogórski Sceny: Animacji i Dramatyczna im. C. K. Norwida zaprasza 28 listopada o godz. 19:00 na premierę „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” (Příbehy obyčejného šíllenství) Petra Zelenki w reżyserii Andrzeja Majczaka.

Obudzić się pewnego rana z kieszeniami wypełnionymi odciętymi kobiecymi włosami. Dowiedzieć się, że nie należą one bynajmniej do ukochanej dziewczyny, lecz ciotki jej nowego narzeczonego, z którym zamierza się pobrać. Zobaczyć swego ojca– niegdyś znanego lektora kronik filmowych – zahukanego męża swojej żony od piętnastu lat ukrytego w świecie baniek piwnych. Spojrzeć na swe mieszkanie zawalone stertami wycinków prasowych przysyłanych od lat przez zaborczo kochającą matkę i zrozumieć, że w wieku trzydziestu pięciu lat nie wie się, co począć z własnym życiem. Tego trzeba, by zrozumieć absurd sytuacji, w jakiej postawiło życie Piotra, bohatera „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”.

Petr Zelenka, czeski reżyser i scenarzysta, między innymi doskonałego, znanego polskiej widowni, filmu „Samotni” z niezwykłym poczuciem humoru opowiada historię młodego bohatera i grupy jego przyjaciół. Tkwią w zawieszeniu pomiędzy wyidealizowanym mitem PRL-u i groteską nowych czasów. Poszukują prawdziwych, szczerych relacji i dziwią się światu, który, który mimo swego szaleństwa, wciąż jeszcze się kręci.

przekład: Krystyna Krauze
reżyseria – Andrzej Majczak,  scenografia – Aneta Suskiewicz

obsada:
Irmina Babińska (gościnnie), Lidia Filipek, Elwira Hamerska-Kijańska, Magdalena Kuźniewska, Marta Łącka, Agata Moczulska (gościnnie), Katia Paliwoda (gościnnie), Grzegorz Cinkowski, Włodzimierz Dyła (gościnnie), Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Jacek Paruszyński, Zdzisław Sobociński, Tadeusz Wnuk

Dodaj komentarz