Inna książka

Wystawa Ewy Granowskiej pt. "Inna książka" towarzyszy kolejnej edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, które rokrocznie przyciągają rzesze czytelników i miłośników wydawnictw do wrocławskiego BWA. Realizacje artystki, której bogaty dorobek prezentowany był na wielu wystawach w kraju i za granicą, nawiązują do szeroko pojętej idei książki jako nośnika myśli, a zarazem pięknego przedmiotu, którego odbiór budowany jest w znacznej mierze poprzez formę graficzną i przestrzenną.

Na wystawę złożą się obiekty i prace dwuwymiarowe pochodzące z okresu 1997 – 2004. Tworząc ekspozycję dla Galerii Szkła i Ceramiki Ewa Granowska podejmuje temat książki artystycznej, który realizuje, dość nietypowo, za pomocą tworzywa ceramicznego. Inspirują ją formy rękopiśmienne, czyli książki o indywidualnym obliczu, noszące piętno ręki która je stworzyła i kumulujące w sobie ślady wielokrotnej lektury. Książka jako obiekt ceramiczny, pozostaje dla artystki w intymnym związku z człowiekiem, czy to autorem, czy to czytelnikiem. Nieodłączne od niej jest pismo, symbolizowane w pracach artystki za pomocą hieroglificznych wzorów nanoszonych na powierzchnie porcelanowych kart i pokrywane szlachetnym szkliwem.

Ewa Granowska ukończyła w 1973 r. wrocławską uczelnię artystyczną. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ceramiką artystyczną. Wystawiała w wielu galeriach w Polsce i za granicą, brała także udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in. We Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, w Szwecji, a także we Włoszech i Niemczech. Prowadzi autorską galerię we Wrocławiu.

Ewa Granowska: Inna książka
3.12. – 31.12.2004
wernisaż 3.12.2004

Galeria Szkła i Ceramiki BWA Wrocław
ul. Kiełbaśnicza 5 czynna od pon. do pt. 11.00 – 18.00, sob. 11.00 – 15.00

Dodaj komentarz