• 2004-11-25

Jarmarczny Kandyd

Kandyd, czyli optymizm to najbliższa propozycja Teatru „Baj Pomorski” dla młodzieży i widzów dorosłych. Głównym wątkiem tego jarmarcznego, żartobliwego i rozśpiewanego widowiska jest pełna awanturniczych przygód i nieoczekiwanych zwrotów podróż tytułowego Kandyda po naszym „najlepszym ze światów”.

Chociaż punkt wyjścia spektaklu stanowi oświeceniowa powiastka filozoficzna, przedstawienie ma wiele współczesnych akcentów i odniesień. Aktualność opowieść ta zyskuje dzięki satyrycznemu dystansowi aktorów do opowieści, niczym w zwierciadle odbijają się tu stereotypy polskiej rzeczywistości, świetnie zaśpiewane piosenki czerpią z dobrej tradycji satyry politycznej. Walorem spektaklu jest dynamiczna gra aktorów, jarmarczny żywioł połączony z prostą, ale niezwykle funkcjonalną scenografią i graną na żywo muzyką. Spektakl bardzo dobrze jest przyjmowany przez widownię młodzieżową oraz studentów i do tej widowni jest głównie adresowany.

Spektakl odbędzie się w piątek, 26. listopada, o godz.; 12:00; 15:00 oraz 18:00 w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu.

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu; Kandyd, czyli optymizm; aut.: Voltaire; przekł.: Tadeusz Boy-Żeleński; Adaptacja: Krzysztof Orzechowski, Maciej Wojtyszko; Reżyseria: Paweł Aigner; scenografia: Aneta Tulisz-Skórzyńska; muzyka: Jerzy Derfel; akompaniament: Michał Czaposki.

Dodaj komentarz