• 2004-07-23

W galerii muzyki

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza w poniedziałek 26 lipca, o godz. 20.00 na Dziedziniec Zamku na którym wystąpi Leszek Możdżer (fortepian) oraz AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyr. Marka Mosia.

Program:
Leszek Możdżer, /Miniatury na fortepian i orkiestrę smyczkową/
Program w ramach Galerii Muzyki AUKSO
Kurator: Justyna Rekść-Raubo

Kolejny koncert w GALERII MUZYKI aukso to występ jednej z najlepszych i
najmłodszych orkiestr kameralnych w Polsce – AUKSO Orkiestry Kameralnej
Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia, która będzie towarzyszyła wyjątkowemu soliście -Leszkowi Możdżerowi.

Możdżer – przedstawiciel młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej jest obdarzony wyjątkowo kreatywną osobowością i porusza się doskonale zarówno w kręgu muzyki jazzowej, jak i klasycznej.

Orkiestra AUKSO to zespół, który jako jedyny działający w stałym składzie konsekwentnie pracuje nad literaturą klasyczną i jednocześnie tworzy repertuar we współpracy z najwybitniejszymi artystami jazzu w Polsce. W ten sposób buduje swój elitarny wizerunek jako orkiestry awangardowej, kroczącej własną drogą, poszukującej punktów stycznych świata klasyki i jazzu na najwyższym artystycznym poziomie.

Muzycy przedstawią efekty wspólnej pracy, które zostały już zarejestrowane i wkrótce ukażą się na płycie CD.

Wieczór wypełnią w całości kompozycje pianisty. W rezultacie powstanie zwarty i komunikatywny program zawierający oprócz jazzu i charakterystycznej dla Możdżera improwizacji klasyczne elementy muzyki współczesnej – szeroki wachlarz brzmień i preparacji dźwięku fortepianu.

Dodaj komentarz