• 2004-05-22

Hutart – Festiwal Nowej Sztuki w Nowej Hucie

Hutart – Festiwal Nowej Sztuki w Nowej Hucie

Sobota, 22 Maja 2004, start: godzina 18.00 Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 “Krzesławice” Osiedle Na Stoku 27B

Stowarzyszenie Artystyczno – Edukacyjne Biogrupa i Młodzieżowy Fort Kultury Fort 49 “Krzesławice” serdecznie zapraszają na Festiwal “Hutart”.

Festiwal ten jest podsumowaniem artystycznym projektu “Nowa Sztuka w Nowej Hucie”. Wszystkie prezentowane działania są wynikiem współpracy artystów z młodymi i starszymi mieszkańcami Nowej Huty.

W trakcie wieczoru na Forcie 49 “Krzesławice” zobaczą Państwo młodą sztukę, której inspiracją i miejscem powstania jest Nowa Huta. Dzielnica o wyjątkowej historii i atmosferze, stanowiąca ciekawy grunt dla nowatorskich działań artystycznych.

Zamiast szarych bloków i dymiących kominów – Nowa Sztuka w Nowej Hucie. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji. Dla młodszej publiczności organizowany jest konkurs plastyczny. Natomiast starsi nowohucianie będą mieli okazję opowiedzieć o swoich wspomnieniach i przedstawić pamiątki z Nowej Huty.

Dla mieszkańców Krakowa “Hutart” jest jedyną w swoim rodzaju okazją zapoznania się z historią i życiem tej przecież tak charakterystycznej i ciekawej dzielnicy, jaką jest Nowa Huta.

Część artystyczna Festiwalu powinna zaciekawić nawet najbardziej wybrednych miłośników sztuki współczesnej. Na “Hutart” serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i Nowej Huty, których interesuje nietypowa sztuka tworzona i pokazywana w nietypowych miejscach!

W programie:
18.00 – Okna na Hutę ( prowadzenie: Wojtek Pondel) – do malowania widoków z okien zapraszamy starszych i młodszych mieszkańców Nowej Huty i Krakowa. Konkurs z nagrodami na najciekawszy widok z okna dla całych rodzin!

19.30 – Wycieczki po Nowej Hucie – spotkanie z Maciejem Miezianem, który opowie o swojej fascynacji Nową Hutą, rozstrzygnie konkurs na najciekawszą pamiątkę z Nowej Huty oraz przedstawi przewodnik po dzielnicy własnego autorstwa

20.15 – Nowa Huta Orkiestra – koncert na nowoczesną elektronikę w wykonaniu Wojtka Kosmy i chór dziecięcy Śpiewanki (pod przewodnictwem Małgorzaty Ruckiej), który zaśpiewa znane wszystkim przeboje socjalizmu. W programie przewidziane wspólne śpiewanie razem z publicznością.

20.45 – Osiedle – występ break dance w wykonaniu grupy Berserkz połączony z premierą video clipu break dance w reżyserii Mateusza Ryszki, którego scenografią jest osiedle Oświecenia i Walcownia Zgniatacz.

21.15 – Tramwaj nr 22, Meksyk – Walcownia – performance wspomnień Nowej Huty w reżyserii Natalii Banaczek, w trakcie którego młodzi aktorzy opowiadają ponownie historie z życia dzielnicy i wspomnienia jej mieszkańców

21.45 – 4 ściany – happening Teatru Ruchu Tragarz będący podsumowaniem warsztatów przeprowadzonych w Zakładzie Karnym w Ruszczy

22.15 – Dzielnica XIX – reżyseria Urszula Sochacka i Daniel Banaczek – premiera filmu dokumentalnego o magicznych miejscach i interesujących historiach Nowej Huty.

Dodaj komentarz