• 2004-05-20

Krótki metraż lat 90-tych

Krakowski Bunkier Sztuki zaprasza dziś o godz. 18.30 na "Krótki metraż lat 90-tych – Z archiwum krakowskiego Festiwalu Filmowego"

Pokazane zostanąnastępujące filmy:

"Esther, Baby and Me" ("Esther, dziecko i ja", reż. Louis Taylor, Kanada
2000)

Gdy Louis Taylor dowiedział się o ciąży swojej partnerki, jego świat się zawalił: rozwiało się złudzenie wolności, pojawiły się rasistowskie koszmary (Louis jest czarny, Esther pochodzi z Niemiec), a przyszła matka zaczęła wyglądać coraz bardziej monstrualnie. Z upływem czasu rzeczywistość zaczęła wracać do równowagi. Szczery, niemal ekshibicjonistyczny autoportret reżysera.

"Film życia – Paweł i Ewa" (reż. Michał Rogalski, Polska 2002)

Paweł i Ewa są rolnikami. Ich gospodarstwo jest najbiedniejsze we wsi. Mają dwóch synów – Piotrka i Łukasza. Pomimo wielu trudności dnia codziennego są szczęśliwi. Laureat nagrody Srebrnego Lajkonika na 42 Krakowskim Festiwalu Filmowym.

"Drop from a Cup of Immortality" ("Kropla z kielicha nieśmiertelności", reż. Viliam Poltikovic, Czechy 2001)

Autor filmu, znawca kultury i religii dalekiego wschodu po raz kolejny udał się z kamera do Indii, aby sfilmować wydarzenie niedostępne dla kilku następnych pokoleń. Raz na 144 lata, u zbiegu wielkich rzek – Gangesu i Jamuny, odbywa się religijne święto. To największe zgromadzenie ludzi na ziemi, kilkadziesiąt milionów pielgrzymów w jednym miejscu. Panuje tu spokój i ład; dominuje atmosfera religijnego skupienia.

"Bancos" (reż. Alberto Rodriguez, Santi Amodeo, Hiszpania 1999)

Wszystkie banki świata a przynajmniej te, które mieszczą się przy najbliższej ulicy prowokują do spektakularnych napadów. Przygotowania naszego bohatera zakrojone są na szeroka skalę. Sam napad nie ma aż takiego znaczenia, najważniejsze by nabrać pewności, że jest możliwy.

Zobacz więcej o BUNKIER SZTUKI

Dodaj komentarz