• 2004-05-15

Wirtualny kwartet

Krakowska Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zaprasza w poniedziałek, 17 maja o godz. 18.30 na "Wirtualny kwartet" Wojciecha Kosmy i Jana Simona.

Wirtualny Kwartet to kwartet smyczkowy, który w rzeczywistości nie mógłby zaistnieć. Jest "dyrygowany" dwoma gamepadami, w czasie rzeczywistym, w 4 kanałach audio i video. Udowadnia, że symbol taniej rozrywki może służyć kulturze "wysokiej". Prawdopodobnie zainteresuje w przyszłości lepsze, droższe modele robotów, które nie będą rozumieć "naszej" muzyki klasycznej.

Wojciech Kosma – kompozytor, dizajner dźwięku, realizator. Studiuje EPI (UJ), realizuje płyty dla SP Records, współpracował z Redbadem Klynstrą w TR Warszawa, braćmi Oleś i Piotrem Krakowskim. Koncertował m.in. w Holandii, Słowenii, Polsce. Wiceprezes Fundacji 36,6. Wydał płytę Jazzex.

Jan Simon – jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia. Zajmuje się sztuką nowych mediów, w tym szczególnie instalacjami interaktywnymi. Jego prace pokazywane były w Polsce (wystawa novart.pl, Galeria "Arsenał", Galeria Potocka), w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz więcej o BUNKIER SZTUKI

Dodaj komentarz