• 2003-12-20

Pomroczność jasna

31 grudnia 2003 o godz.19.00 w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbędzie się polska prapremiera sztuki Davida Lindsaya-Abaire pt. "Pomroczność jasna" (Fuddy Meers) w przekładzie Hanny Szczerkowskiej

Zapraszamy na pierwsze wystawienie w Polsce sztuki współczesnego amerykańskiego dramaturga Davida Lindsaya-Abaire, pt.: "Pomroczność jasna" (Fuddy Meers), która odniosła duży sukces w Stanach Zjednoczonych.

Jest to "czarna komedia" – świetnie napisana i skonstruowania, z ogromną dozą surrealizmu. Prześmiewcza historia o przeszłości, świecie luster i wspomnień, skomplikowanych związkach rodzinnych i o uczeniu się życia codziennie od nowa. Jedna z najlepszych amerykańskich sztuk (w opinii znawców), jakie ostatnio pojawiły się w Polsce.

Autorką polskiego przekładu jest Hanna Szczerkowska – ceniona i znana tłumaczka wielu tekstów dramaturgicznych, a reżyserem tego spektaklu: Andrzej Dziuk – dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, reżyser większości spektakli naszej Sceny.

Scenografia jest dziełem Rafała Zawistowskiego – świetnego młodego malarza i rysownika (ilustratora m.in. powieści Olgi Tokarczuk "Podróż Ludzi Księgi").

Muzykę komponuje Jerzy Chruściński, "nadworny" kompozytor zakopiańskiej sceny.

Dodaj komentarz