• 2003-12-17

Wokół kontekstualizmu

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zaprasza w środę 17 grudnia 2003, do Sali Kina/Audytorium na wykład Jana Świdzińskiego pt. “Wokół Kontekstualizmu”

Jan Świdziński (ur. 1923 r.), absolwent warszawskiej ASP, bierze czynny udział w polskim i międzynarodowym ruchu artystycznym od początku lat 70-tych. Manifestuje swoją postawę twórczą w formie publikacji, performances, wystaw i podróży. Wybrane wystawy: Anomia, Galeria XXI, Warszawa (2002); Performance-video, Festiwal ECARTA, Kanada (1990); Wszyscy mamy kłopoty, Mała Galeria, Warszawa, (1981); Drugi kontekst, Galeria Labirynt, Lublin (1977); Contextual Art, Galerie st. Petri, Szwecja (1976).

W “O latach 70-tych” (Galeria Labirynt, Lublin) pisał w podsumowaniu eseju: “Sztuka nie jest jak życie – jest jego częścią. Nie jest ani naturalna ani sztuczna – jest jaka jest, jaką zdarza się jej być; jaką spostrzegamy, gdy jesteśmy obserwatorami – choć nigdy nie jesteśmy performerami – coś robimy, ulegamy jakieś sile i transmitujemy ją dalej”.

Dodaj komentarz