• 2003-11-17

hARTownia

“hARTownia” to pokaz najciekawszych dyplomów b.r. z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i w Poznaniu, który odbędzie się w ramach cyklicznej imprezy “Piętra sztuki”, polegającej na prezentowaniu sztuki w nowych przestrzeniach architektonicznych. Trzy piętra budynku przy ul. Marszałkowskiej 76 zamienią się w oryginalną przestrzeń wystawienniczą zaaranżowaną przez zaproszonych artystów – Martę Jurkowską, Ewe Kuleszę, Darię Majchrzak, Monike Szwed (ASP Poznań) oraz Kacpra Borowczyka, Piotra Kopika, Martę Kuklik, Olge Lubacz, Ivo Nikića, Karolinę Zdunek (ASP Warszawa). Dzięki temu prezentowane prace uzyskają nowy, otwarty na szeroką publiczność, kontekst przestrzeni miejskiej.

Celem projektu “hARTownia” jest promocja młodych twórców, upowszechnianie dynamicznego, aktualnego wizerunku sztuki, tworzonego w kontakcie z rzeczywistością, w którym twórczość artystów jeszcze nierozpoznanych, zajmuje szczególne miejsce.
W naszym zamierzeniu przedsięwzięcie “hARTownia” będzie miało charakter cykliczny i obejmie dyplomantów akademii także w innych miastach Polski.

Dzięki temu można będzie uchwycić najważniejsze debiuty artystyczne w szerokim kontekście. Na dniach wydamy publikację dokumentującą zapowiedziane wydarzenie.

Dodaj komentarz