• 2003-11-05

Meta….Performance

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie zaprasza 6 listopada, o godz. 18.30 na spotkanie z cyklu “Jestem, więc tworzę”.

Niepowtarzalna szansa spotkania z wcieleniem Albrechta Dürera, artystą nieprzewidywalnym, wierzącym w reinkarnację i zajmującym się metafizyką. Spotkanie z artystą poprowadzi: Magdalena Ujma (krytyk sztuki, kurator)

Andrzej Dudek-Dürer – performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Wierzy w reinkarnację, jest wcieleniem Albrechta Dürera. Zajmuje się performance, muzyką, instalacją, wideo, grafiką, malarstwem, fotografią, rzeźbą, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno – telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami wypowiedzi. Od 1969 roku realizuje life performance “Sztuka Butów – Sztuka Spodni – Sztuka Andrzeja DUDKA-DÜRERA” (żywa rzeźba) w Miejscach w Których się Pojawia… Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żył w izolacji. W 1979 roku rozpoczął realizację projektów “Sztuki Podróży” na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii prezentując, performance, wystawy, instalacje, wykłady, warsztaty, wideo. Jest inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowych Projektów Metafizyczno-Telepatycznych. Jego kompozycje muzyczne zostały wydane miedzy innymi na kasetach i płytach: “Metaphysical Sitar Music” (1983), “Gregorian Chance” z Markiem Blochem (1988), “Equivalent” (1996), “Transmutation” (1999), “Infiltration of the timespaces” (2000), “Trans Trip” (2001), użyte w autorskich realizacjach wideo oraz w produkcjach TVP.

Prezentował swoją twórczość i prowadził zajęcia m.in. w: The Art Institute w Chicago, Academy of Art College w San Francisco, Conservatorio National de Musica w Mexico City, School of Art, Otago Polytechnic w Dunedin – Nowa Zelandia, The City Art Institute w Sydney, Berkley University w Berkley, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie… Stypendysta Ministerstwa Kultury w 2002. Pokazywał prace i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach w kraju i zagranicą. Dokumentacje i prace w wielu zbiorach prywatnych i publicznych, m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Centro de Arte Actual w Barcelonie, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie, City Art Institute Library w Sydney, The School of the Art Institute of Chicago.

Dodaj komentarz