• 2003-10-22

Spotkanie w Bunkrze Sztuki

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki zaprasza w czwartek, 23 października, o godz. 18.30 na spotkanie zrealizowane w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki, towarzyszące wystawie Grand Prix Młodej Grafiki – Kraków 2003.

W spotkaniu udział wezmą: Izabella Gustowska, Monika Kurosad, Jan Pamuła, Jan Simon. Poprowadzi je: Krzysztof Radoszek.

Grafika współczesna – jakie jest jej miejsce we dzisiejszym świecie, łączy czy dzieli artystyczne pokolenia, czy w jej uniwersalizmie ujawniają się regionalizmy, czym różni się ta będąca sztuką dla sztuki od tej użytkowej?

Izabella Gustowska – absolwentka ASP w Poznaniu, obecnie profesor tej uczelni, współpracuje także z Instytutem Kultury Plastycznej ASP w Zielonej Górze. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in.: na I Międzynarodowym Triennale Rysunku (Wrocław 1978); Nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki na VII Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę (BWA Łódź 1979); Nagrody i stypendium na Wystawie Młodego Malarstwa im. W. Cwenarskiego (Wrocław 1980); Anthony Davson Foundation Award na VII The Bradford Biennale (Bradford 1982); Award Purchase of Zagreb Gallery na 15 Mednarodni Grafićini Bienale (Ljubljana 1983); The Birgit Skiold Memorial Prize na VIII The Bradford Biennale (Bradford 1984) i jedną z dziesięciu nagród równorzędnych na Międzynarodowe Biennale Grafiki (Kraków 1984). W latach 1975 – 1992 prowadziła poznańską Galerię ON, z którą współpracuje do dzisiaj. Artystka wszechstronna, tworząca grafikę, malarstwo, instalacje i instalacje wideo, wideo-performance, obiekty.

Monika Kurosad – absolwentka Wydział Grafiki ASP w Krakowie, filia w Katowicach, obecnie studiuje scenografię na krakowskiej ASP. Tworzy grafiki, malarstwo, zajmuje się także designem. Brała udział w następujących zbiorowych wystawach grafiki: Rekomendacje (Bunkier Sztuki, Kraków 2000), Anatomia Momentów (Grafikens Hus, Mariefred, Szwecja 2003) oraz Międzynarodowym Triennale Grafiki Kraków 2003, (Bunkier Sztuki, Kraków). Jest redaktorem graficznym Dwumiesięcznika Kulturalnego Opcje.

Janek Simon (ur. 1977) – student socjologii UJ, od kilku lat zajmuje się sztuką mediów tworząc interaktywne instalacje i projekty wideo. Jako VJ Jansi zajmuje się wizualizacją muzyki klubowej i elektronicznej, współpracuje także z grupą Commbo. Brał udział w następujących wystawach zbiorowych: wystawa towarzysząca Biennale WRO (Wrocław 2003), Anatomy of Moments (Marienfred, Szwecja 2003), Novart.pl (Kraków 2002), miał także indywidualny pokaz swoich projektów zatytułowany Gry i Zabawy (Galeria Arsenał, Białystok 2003). Pokazy jego wideo zrealizowanych do muzyki klubowej i elektronicznej odbywały się w licznych klubach i galeriach w Polsce, m.in. na festiwalu Astigmatic.pl oraz w Centrum Rzeźby w Orońsku.

Dodaj komentarz