• 2003-10-20

Prapremiera „Tlenu”

18 października w Teatrze Malarnia miała miejsce prapremiera przedstawienia pt. „Tlen” Iwana Wyrypajewa, w reżyserii Agnieszki Olsten i przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.

W sztuce występują: Małgorzata Oracz i Michał Kowalski.

Podczas festiwalowych zmagań na toruńskim "Kontakcie" Teatr Wybrzeże podpisał z najgłośniejszym obecnie młodym dramatopisarzem rosyjskim – Iwanem Wyrypajewem – umowę na wystawienie "Tlenu". O prawo do prapremiery kontrowersyjnego dramatu ubiegał się także Teatr Powszechny z Warszawy.

Aktualnie na afisz Teatru Wybrzeże wchodzi "Tlen", sztuka, która otrzymała główną nagrodę tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTAKT. Jej rewolucyjność polega na tym, że po raz pierwszy wprowadza do teatru rap, jako formę komunikacji aktora z pulicznością. Czy to jest koncert, czy to jest spektakl? Czy ważniejsze są kompozycje FISZa, czy inscenizacja Agnieszki Olsten? Przyjdźcie i oceńcie sami. Tym bardziej, że tekst Iwana Wyrypajewa jest też odważnym protestem przeciwko ordynarności, martwocie i stęchliznie codziennego życia.

Dodaj komentarz