• 2003-07-29

Czarodziejki z księżyca

W Małym Salonie Zachęty do końca sierpnia jest czynna wystawa sztuki Magdy Bielesz.

Magda Bielesz urodziła się w 1977 roku w Warszawie. Studiowała na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, od 1988 do 2002 w Gościnnej Pracowni Malarstwa Leona Tarasewicza. Brała udział w wielu wystawach w kraju, swoje prace pokazywała m.in. w Galerii Nova w Krakowie (2003), Galerii Raster w Warszawie (2002), Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2002). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Czarodziejki z księżyca to najnowszy projekt artystki, do którego punktem wyjścia była japońska manga – komiks posiadający również swą wersję filmowa. Bohaterką tej historii jest nastolatka, która posiada nadzwyczajne zdolności i, prócz zwykłego szkolno-domowego życia, ma również drugie, w którym jako “czarodziejka z księżyca” pełna niezwykłych mocy potrafi walczyć ze złem i niesprawiedliwością świata.

Portretom księżycowych czarodziejek, odwzorowujących specyficzną formułę mangi i umieszczonych przez artystkę w kasetonach sufitu Małego Salonu (czarodziejki oczywiście potrafią latać) towarzyszą obrazy w płycinach, których bohaterkami są staruszki dziergające na drutach czy szydełku lub sprzedające kwiatki.

Fantastyka i bajkowość są tu zderzone z realizmem, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że równie dobrze mogą to być ujęcia tej samej (choć w różnym wieku) osoby.

Komentarze (17) do artykułu “Czarodziejki z księżyca”

 1. KASIA

  ZAMIAST TO OPISYWAĆ WRZUCIE TO NA ANTENE

 2. XXX

  NO WŁAŚNIE MOGLIBYSCIE TO DAC NA EKRAN ZNOWU!!!

 3. Aga

  Zgadzam się dajcie to znów na antene !!!!!

  PROSZE:)

 4. Kasia

  Racja dajcie to znowu na ekran !!!

 5. kama:*

  No właśnie jak najszybciej postarajcie sie dac to na ekrany!!!!!!!!!!!!!!!! prosze!!!!!!!!!!!!!!

 6. kasia

  zgadzam sie dajcie to na ekran proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Agatka

  Zgadzam się z wami przydałoby sie puścić choć raz w tygodniu, ale oni niezamierzają puścić czarodziejki z księżyca. Ale jak jeszcze bardziej chcemy tymbardziej nie puszczą. Co im szkodzi puścić czarodziejki. Oni tylko muwią jakie były fajne ale niepuszczają, my wiemy jakie one były fajne i chcemy żeby puścili, ale oni tego co donich piszemy nieczytają. Nic nierobią w tym celu, tylko komętują z nami. A my niechcemy ich komentarzy, tylko chcemy aby robili coś w tym celu, ale oni niezamierzają!
  Jak sie zemną zgadzacie to napiszcie domnie: “Zgadzam się z tobą Agatko.”
  Adres e-mail to: agataasd@interia.pl
  Nik na epulsie to: agata722
  Można mnie też czasami spotkać na czateri mój nik to: Agata7
  Jak ten nik będzie zajęty to będe pod nikiem: Agata722 lub Aga7
  Pokuj w którym bywam na czateri to: przeczkole
  Wtedy sprubujemy podjąć jakieś działania

 8. JoAsia

  jak najbardziej sie z Wami zgadzam powinni znowu puscic sm!! zamiast emitowac jakies pierdoly (powtorki najglupszysh seriali na swiecie lub brazylijskie telenowele) mogliby chyba poswiecic pol godziny dzienne na sailor moon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. magda

  Niech wejdą na ekran czarodziejki z księżyca,oby jak najprędzej,kocham je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!również kocham zagubionych!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 10. asia s

  chcem żeby puszczono od nowa tę bajkę

 11. roxnan

  zgadzam sie zamiast opisywać,pokazywać fotki mogli by to znowu póścić na antenę-one były super

 12. jackson

  ja chce czarodziejki z ksieżyca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :(

 13. naa

  CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI CZARODZIEJKI Niech puszcza znow

 14. pami

  ja tez zawsze kochalam te bajke i bardzo chetnie bym ja jeszcze raz obejrzala

 15. Ellcia

  Za moich czasów (jeszcze taka stara nie jestem, hehe :] ), to była najfajniejsza bajka! Byłoby super, gdyby jeszcze raz weszła na antenę, ale podejrzewam, że gdyby nawet ją puścili to i tak coś koło 7 lub 8 rano, a to minęło by się z naszymi oczekiwaniami – większość nie miałaby okazji tego oglądać… :(

 16. agus

  w pelni sie zgadzam z Ellcia.Nie znam osoby ktora by nie lubila czarodziejek z ksiezyca i przyznam ze gdy bylam mala to ogladalam kazdy odcinek.Bardz bym chciala zeby znowu pusili je w telewizji,ale nie tak wczesnie rano.

 17. Czarodziejka z Księżyca

  Rzygać mi się chce na tenelowele argentyńskie itp., lepiej byście puścili na ekran ,,Czarodziejke z księżyca” . Jestem Czarodzieką z Księżyca i walczę w imię miłości i sprawiedliwości.
  W imię Księżyca ukażę was!!!

Dodaj komentarz