• 2003-07-26

Technika punktu świetlnego

W sobotę i niedzielę o godz. 17.00 w Szczecinie w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy odbędzie się spektakl pt. Chóry Gertrudy Stein “Technika punktu świetlnego”.

Jest to brawurowy spektakl w wykonaniu trójki młodych aktorów z Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zabawny, zaskakujący, autotematyczny.

Zbudowany z ciągu skontrapunktowanych etiud, absolutnie nieprzewidywalny. Jeżeli ktoś ma ochotę dać się porwać iluzji teatru, a następnie zdemaskować teatr i siebie samego, powinien koniecznie dać się zamknąć w środku letniego dnia w czarnej sali Kany.

Nagrodą będzie piękny koncert aktorskiego rzemiosła, który przypomni, że teatr nie tylko bawi, ale i zadaje ważne pytania.

Spektakl żywiołowo odebrany przez publiczność i nagrodzony przez jury tegorocznego Kontrapunktu.

W późnych godzinach wieczornych będzie można również zobaczyć Teatr Jednego Wiersza, który pokaże spektakl pt. “Zadzwoń do mnie”.

Opolski Teatr Jednego Wiersza gościć będzie na szczecińskim Festiwalu Artystów Ulicy już po raz trzeci. Grupa ta powstała w 1991 roku, założona przez Krzysztofa Żylińskiego.

Mają na koncie kilkadziesiąt premier opartych m.in. na tekstach Słowackiego, Różewicza, czy Kołakowskiego. Uprawiają teatr otwarty w tym rozumieniu, że w ich działaniach brak jest przywiązania do jednej formy teatralnej, stąd w ich repertuarze możemy znaleźć zarówno kameralne przedstawienia jak i widowiska uliczne.

Spektakl “Odblask” pokazany w Szczecinie w roku ubiegłym przekonuje, że nieobca jest im narracja plastyczna oparta na grze ciałem, światłem i muzyką.

Podczas tej edycji festiwalu będziemy mogli zobaczyć ich najnowsze przedstawienie “Zadzwoń do mnie”.

Dodaj komentarz