• 2003-07-23

Reality Check

W galerii Bunkier Sztuki w Krakowie można oglądać wystawę pt. “Reality Check. Najnowsze osiągnięcia brytyjskiej fotografii i wideo”.

Na ekspozycji zgromadzono prace szesnastu wschodzących brytyjskich gwiazd sztuki: Roderick Buchanan, k r buxey, Phil Collins, Alan Currall, Graham Fagen, Ori Gersht, Dryden Goodwin, Luke Gottelier, Nigel Shafran, Lesley Shearer, David Shrigley, Keith Tyson, Michelle Williams, Saskia Olde Wolbers, Shizuka Yokomizo, Bettina von Zwehl.

Wystawa przedstawia najnowsze osiągnięcia w brytyjskiej fotografii i instalacjach wideo. Tym, co łączy artystów uczestniczących w wystawie jest przeświadczenie, że aparat fotograficzny lub kamera wideo mają zdolność przekształcania rzeczywistych doświadczeń – czy to poprzez odtworzenie i wizualne odegranie ponownie, lub poprzez bliską obserwację i natrętne dokumentowanie – w świat poezji.

Reality Check jest wystawą zainspirowaną przez rzeczywiste rzeczy w rzeczywistym świecie – wydarzenia, ludzi, miejsca, przedmioty – poruszające się pomiędzy różnymi poziomami prawdy i wyobraźni, percepcji i pozorów.

Wystawa będzie czynna do 10 sierpnia.

Dodaj komentarz