• 2003-07-22

Dentsu

Fundacja Kyoto, Muzeum Narodowe w Krakowie i Eskadra zapraszają do 27 lipca 2003 do Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” na wystawę japońskiego plakatu reklamowego Dentsu.

Dentsu Inc. jest największą agencją reklamową w Japonii. Obecnie Dentsu przeprowadza badania marketingowe i medialne, monitoruje efektywność swoich reklam, planuje i produkuje reklamy telewizyjne oraz oferuje usługi public relations. Główna siedziba firmy mieści się w Tokio. Dentsu jest laureatem licznych nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach reklamy.

Zgodnie z filozofią Dentsu dzieło reklamowe zasadniczo różni się od „czystej sztuki” ze względu na cele, jakie sobie stawia. Mianowicie ma ono spowodować zwiększenie sprzedaży firmy zamawiającej reklamę, uczynić ją rozpoznawalną i zyskać przychylność społeczeństwa. W tym celu reklama stosuje różnorodne środki wyrazu.

Dentsu poszukuje sposobów ekspresji w różnych mediach, takich jak: gazety, czasopisma, telewizja, radio, reklamy zewnętrzne, plakaty, ulotki oraz internet.

Dodaj komentarz