• 2003-07-11

Piętra Sztuki, Marszałkowska 76, Warszawa

Wydarzenie artystyczne Piętra Sztuki, organizowane przez Galerie Program i firmę Budexport to prekursorka koncepcja serii działań w przestrzeni miejskiej, polegających na zaaranżowaniu elewacji budynków oraz powierzchni użytkowych (w tej edycji – nowoczesnego biurowca) dla działań artystycznych.

Ponieważ wystawa anektuje przestrzeń użyteczności publicznej i jednocześnie jest spotkaniem wielu gości, stwarza to wyjątkową okazję do wyjścia poza ramy muzeów i galerii, oraz stworzenia bezpośredniej prezentacji sztuki dla szerokiej grupy odbiorców. Służy jednocześnie promocji obiektu architektonicznego poprzez odpowiednią aranżację jego przestrzeni. Działanie to ma nabrać charakteru cyklicznego i służyć zarówno promocji sztuki, architektury, jak również do integracji środowisk biznesowych, twórczych oraz dla wszystkich mieszkańców, którym architektoniczna przestrzeń naszego miasta nie jest obojętna.

Realizację założeń zaprojektowaliśmy jako działania artystyczne wybranych twórców realizujących swoje dzieła w różnych, często eksperymentalnych mediach.
Jedną z najwyraźniej ingerujących w przestrzeń miasta, jest instalacja świetlna Mirosława Filonika. Poprzez siedem pięter zostanie “rozpięty” projekt z użyciem ponad 250 specjalnie wykonanych świetlówek. Kolejną wielkoformatową realizacją będzie projekcja Art-Czatu na północnej stronie budynku autorstwa Marka Kozłowskiego.

Każde z dziewięciu pięter zamieni się w odzielną prezentację Sztuki.

Dodaj komentarz