• 2003-04-17

Świat gejowski a duchowość

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie zaprasza dziś o godz. 18.30 na spotkanie z cyklu “Polityka płci” pt. “Świat gejowski a duchowość”.

Czy w świecie końca duchowości środowisko gejowskie jest w stanie zaprezentować ją w nowej, atrakcyjnej formule? Odpowiedzi na to pytanie postarają się udzielić: Wojciech Eichelberger i Jacek Prusak SJ.

Wojciech Eichelberger (ur. w 1944) absolwent UW. Psycholog i psychoterapeuta, współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej placówki psychoterapii i treningu psychologicznego. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles. Autor wielu książek z pogranicza psychologii, antropologii kultury i duchowości. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej. Publikuje m.in. w Zwierciadle, Wysokich Obcasach, Polityce, Więzi.

Jacek Prusak SJ (ur. 1971), odbył studia specjalistyczne z zakresu psychoterapii i pomocy psychologicznej na Boston College (USA). Prowadzi działalność dydaktyczną w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie oraz na UJ. Jego zainteresowania naukowo-badawcze dotyczą związków psychoterapii z duchowością oraz filozoficznych podstaw psychoanalizy. Publikuje m.in. w Przeglądzie Powszechnym, Życiu Duchowym, Studiach Bobolanum.

Dodaj komentarz