• 2003-03-28

Piony i poziomy

Dziś w Galerii Anna Iglińska w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy Leszka Bartkiewicza pt. “Piony i poziomy – prace z lat 1995-2002. Malarstwo”.

Bartkiewicz to młody utalentowany artysta, z dużym już dorobkiem twórczym, mający na swym koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także liczne już nagrody i realizacje.

W swojej twórczości Bartkiewicz sięga do kilku artystów i tendencji, m.in. do wczesnej twórczości Jana Lebensteina (Figury osiowe), nowej figuracji z kręgu Teresy Prągowskiej, a także do abstrakcji – informel. Artysta uważa iż cała sztuka powinna sięgać daleko do tradycji, w tym do malarstwa greckiego choćby znanego z waz. Opiera się on na syntezie, nie eklektyzmie co pozwoliło mu znaleźć własny styl bo o takim można już mówić.

Artysta urodził się 8 marca 1976 r. w Starachowicach. W 1998 r. uzyskał dyplom w zakresie wystawiennictwa i malarstwa w PLSP i. T. Makowskiego w Łodzi. W latach 1998-2001 studia w Akademii Stuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom licencjacki w roku 2001 w pracowni projektowania grafiki wydawniczej prof. Stanisława Łabędzkiego i w pracowni rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W latach 2001-2003 kontynuacja studiów na macierzystym Wydziale. Dyplom magisterski w 2003 roku w pracowni projektowania informacji wizualnej prof. Jerzego Trelińskiego i w pracowni rysunku prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę.

Wystawa potrwa do 18.IV.2003 r.

Dodaj komentarz