• 2003-03-20

Autoprezentacja

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie zaprasza w piatek, 21 marca o godz. 18.30 na spotkanie z Wojtkiem Zamiarą z cyklu „Jestem więc tworzę” pt. “Autoprezentacja”.

Znany wideoartysta przestawi filmy własne i swoich studentów. W trakcie spotkania zostaną pokazane następujące filmy Wojtka Zamiary: “Video natura – natura video”, “2000czego”,”Pieśń o Rumunie”, “Agnieszka ma chorobę morską”, “Mózg jest w głowie”, “Go”, “Kolejki”,”1-729 (ile jeszcze można mieć)”, “Co to jest”, “Kilka uwag”, oraz prace byłych i obecnych studentów: Izy Jankowskiej, Adama Witkowskiego, Małgosi Dobke, Rafała Ewertowskiego, Piotra Wyrzykowskiego i Roberta Jurkowskiego.

Wojciech Zamiara (ur. 1960) – wideoartysta. Uzyskał dyplom z grafiki projektowej na ASP w Gdańsku. Od 1986 roku wykładowca tej uczelni; współprowadzi z prof. Witosławem Czerwonką Pracownię Intermedialną na Wydziale Malarstwa. Realizuje graffiti, filmy i instalacje wideo, scenografię telewizyjną, grafikę ekranową, animację komputerową, performance. Współpracuje z bydgoskim klubem “Mózg”.

Po pokazie przewidziana dyskusja.

Dodaj komentarz