• 2003-02-24

Frustracja

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki z Krakowa zaprasza jutro tj. 25 lutego o godz. 18.30 na dyskusję „Frustracja. Młodzi o Nowym Wspaniałym Świecie” – wokół książki wydanej przez Krakowską Alternatywę (2003).

Frustracja to głos grupy ludzi urodzonych w latach 70-tych. To “manifest generacji”, którą nazywano “pokoleniem nic”, której zarzucano bezideowość, brak dążeń wyższych niż kariera w agencji reklamowej i egzystencję w życiowym zawieszeniu. O nich i za nich powiedziano już wiele, teraz mówią oni sami, ale w przeciwieństwie do wcześniejszych dyskusji w prasie, radiu i telewizji nie mówią o sobie, ale o świecie, w którym muszą żyć.

Osiem esejów napisanych przez osiem różnych osób traktuje o ośmiu problemach i sferach współczesnego życia: o edukacji, o religii, o kulturze, o bezrobociu, o stylach życia, o konsumpcji, o polityce i o mediach.

Ten zbiór zredagowany przez twórców magazynu “Ha!art” i wydany przez “Krakowską Alternatywę”, jest krytycznym głosem o Nowym Wspaniałym Świecie polskiej demokracji i wolnego rynku.

Po upadku PRL zapowiadały się one jako spełnienie najwspanialszych marzeń, a okazują się być światem skomercjalizowanej tandety. Wypełnia go intelektualny banał oraz bezmyślna konsumpcja. Rządzi nim najwyższa i jedyna świętość kapitalizmu – zasada maksymalizacji finansowych zysków.

Wkrótce w Bunkrze Sztuki otwarcie wystawy World Press Photo 2002.

Dodaj komentarz