• 2003-01-30

Fotoinstalacje Krzysztofa Cichosza

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę “Fotoinstalacje” Krzysztofa Cichosza do Rezydencji “Księży Młyn”, ul. Przędzalniana 72.

To ekspozycja nietypowa, na której pokazanych jest około 20 prac w technice wynalezionej przez łódzkiego artystę w końcu lat 80., kiedy zrezygnował on z uprawiania dokumentu fotograficznego.

Artysta ten jest kierownikiem Galerii FF, działającej w Łodzi od 1993 roku, uznawanej za jedną z najważniejszych placówek tego typu w Polsce. Cichosz jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki i Muzeum Historii Miasta Łodzi.

Wystawa, której towarzyszy polsko-angielski katalog z tekstami Grzegorza Dzimaskiego, Adama Soboty i Krzysztofa Jureckiego, który jest kuratorem pokazu w Muzeum Sztuki trwającego do 2 marca 2003 r. Następna ekspozycja “Fotoinstalacji” prezentowana będzie w kilku innych miastach Polski, m.in. na III Biennale Fotografii w Poznaniu oraz w Jeleniej Górze, Katowicach i we Wrocławiu.

Wystawa będzie czynna do 2 III 2003 r.

Dodaj komentarz