• 2003-01-21

Festiwal Filmów Niezależnych

W dniach od 4-6 marca, w Centrum Filmowym Helios we Wrocławiu, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych “OFFensiva”.

Festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców kina niezależnego z całego świata. Do wzięcia udziału w projekcjach konkursowych zaproszeni zostali twórcy krótkiego metrażu m.in. z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Izraela, Czech, Węgier, Ukrainy i Rosji. Podczas festiwalu swój dorobek zaprezentują zarówno niezależni filmowcy jak również studenci szkół filmowych i artystycznych z całego Świata.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych “OFFENSIVA 2003″ jest pretekstem do spotkań i dyskusji nad sztuką ruchomych obrazów, miejscem konfrontacji postaw i poglądów estetycznych. Ideą festiwalu jest wspieranie twórczości ambitnej, niezależnej i niekomercyjnej.

Organizatorzy za zadanie stawiają sobie głównie promocję młodych twórców filmu oraz popularyzację najbardziej oryginalnych pomysłów realizatorskich w filmie krótkometrażowym.

Do udziału w projekcjach festiwalowych zapraszamy otwartych na sztukę, poszukujących wrażeń artystycznych młodych odbiorców, którzy dostrzegają coraz silniejszy związek między różnymi dziedzinami sztuki. Z radością przyjmujemy również duże zainteresowanie festiwalem ze strony mediów i dystrybutorów. Mamy nadzieję, że festiwal ten jest już jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych i na stałe wpisał się w kalendarium imprez artystycznych Polski.

Podczas trzydniowych pokazów konkursowych zobaczyć będzie można filmy, etiudy fabularne, dokumentalne, animowane, wideoklipy, teledyski oraz krótkie filmy reklamowe.
Festiwalowi towarzyszyć będą także dyskusje panelowe prowadzone przez twórców filmu, nocne projekcje “perełek filmowych” oraz stałe imprezy towarzyszące takie jak: wystawa fotografii “ANIMATION.net”, wystawa plakatu filmowego studentów ASP Wrocław.

Organizatorzy zapewniają również bogaty program imprez towarzyszących – wystawy fotografii artystycznej, koncerty i bankiety przy muzyce filmowej, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń!

Dodaj komentarz