• 2002-12-31

La Bande Picasso

W Warszawie odbył się pokaz kolekcji C&A zatytułowany “La Bande Picasso”. Inspiracją stała się twórczość Picassa.

Pokaz rozpoczęła prezentacja zimowych kurtek w ludowym stylu, nawiązujące do kożuszków podhalańskich, których wpływy widać w kilku dziełach Picassa. Kolejne wyjście opowiadało o okresie błękitnym w twórczości malarza. Modelki ubrane głównie w kreacje dżinsowe zaprezentowały praktyczną na zimę modę wielowarstwową – “na cebulkę”.

Ciekawym zabiegiem stylistycznym było pokazanie ubrań także od podszewki. Wszystkie spodnie zostały odwrócone na lewą stronę, dzięki czemu kolekcja nabrała bardziej geometrycznych kształtów, a odstające kieszenie nadały jej cyrkowy charakter, nawiązując do drugiego okresu w twórczości Picassa – różowego. Aby zilustrować ten etap, pojawiły się również błyszczące, kolorowe suknie, poszarpane doły małych czarnych, gniecione dopasowane sukienki, bluzeczki z żabotami oraz kuse satynowe żakiety z odpowiednimi dodatkami nawiązujące do świata cyrku. W ostatnim wyjściu zaprezentowana została bielizna.

W tym sezonie C&A proponuje bieliznę kolorową, z przewagą różów i fioletów, często w kolorowe wzorki. Modelki zaprezentowały również kubistyczne fryzury, które wykonała mistrzyni Polski w koku artystycznym 2001 i 2002 – Maria Korzeniowska. Pomysł zorganizowania pokazu “picassowskiego” narodził się w związku z trwającą w Warszawie wystawą w Muzeum Narodowym.

Pokaz wystylizowały Katarzyna Domagalska i Magda Antoszewska.

Dodaj komentarz