• 2002-12-23

Obraz “Edi”

W Galerii Szalom w Krakowie można oglądać wystawę malarstwa Dariusza Milińskiego pt. „Malarstwo”.

Podczas otwarcia ekspozycji odbyła się projekcja filmu poświęconego życiu artysty “Wpinanie Księżyca” emitowanego w TV Polonia.

Wśród obrazów Milińskiego ciekawostką będzie obraz “EDI” użyty na ulotkach i plakatach filmowych reklamujących film (kandyda do Oscara).

Dariusz Miliński urodził się 10 lipca 1957 r. w Cieplicach k. Jeleniej Góry. To malarz, poeta, aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury. Z zawodu jest artystą plastykiem, w 1980 r. zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 60 zbiorowych pokazach sztuki w Polsce, a także za granicą, m.in. we Francji, Niemczech w USA. Brał udział w kilkunastu happeningach artystycznych i plenerach. Jest założycielem Grupy Plastyczno – Teatralnej “Pławna 9″.

Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Pławnej k. Jeleniej Góry, stworzył tam niezwykłe miejsce sztuki i różnorodnych działań artystycznych.

Wystawa czynna do 30.XII.2002

Dodaj komentarz