• 2002-04-18

Festiwal w Kazimierzu

2 sierpnia w Kazimierzu nad Wisłą rozpocznie się ósmy Festiwal Filmowy i Artystyczny. W tym roku organizatorzy oprócz projekcji filmowych, spektakli, koncertów i spotkań, przygotowali również konkursy dla młodych twórców.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane jak zwykle najciekawsze filmy sezonu takie, jak: “Pianistka”, “101 Reykjavik”, “Męska sprawa” czy “Musimy sobie pomagać”. Natomiast w cyklu “Spod Igły” odbędą się premierowe pokazy “Raju” Toma Tykwera, “Don’s Plum” R.D. Robba i Johna Schindlera oraz “In the bedroom” Todda Fielda. Oprócz tego organizatorzy przygotowali przegląd filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Andrzeja Fidyka i Andrzeja Brzozowskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą liczne imprezy towarzyszące. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwa się koncert muzyki Michaela Nymana, który skomponował ścieżkę dźwiękową do takich filmów Petera Greenawaya, jak: “Kontrakt rysownika”, “Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek” czy “Księgi Prospera”, a także do “Fortepianu” Jane Campion i “Carrington” Christophera Hamptona.

Festiwal zakończy się 11 sierpnia.

Dodaj komentarz