• 2002-03-18

Konkurs Polskiej Fotografi Prasowej

Zakończyła się dziesiąta edycja Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej.

Nagrodę główną konkursu “Zdjęcie roku” otrzymał Łukasz Trzciński z Rzeczpospolitej za zdjęcie z reportażu “Uchodźcy afgańscy w Pakistanie”, ukazujące dziadka podnoszącego ciało zmarłego wnuka, by złożyć je do grobu.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. W kategorii “Wydarzenia” nagrody otrzymali: za fotoreportaż “Afganistan, październik-grudzień 2001″ – Łukasz Trzciński z Rzeczpospolitej (I nagroda). Za zdjęcie pojedyncze – Sławomir Kamiński z Gazety Wyborczej (II nagroda) i Michał Grzybczak, amator (III nagroda).

W kategorii “Ludzie” pierwsze nagrody otrzymali: Filip Ćwik z Newsweeka za fotoreportaż i Anna Włoch z Gazety Wyborczej za zdjęcie pojedyncze. Nagrodami uhonorowano także: za fotoreportaż – Łukasza Trzcińskiego (II), za zdjęcie pojedyncze – Michała Sadowskiego z Rzeczpospolitej (II) i Grzegorza Jakubowskiego z Forum (III).

W kategorii “Życie codzienne” nagrodę otrzymał Łukasz Trzciński (I nagroda za fotoreportaż), za zdjęcie pojedyncze nagrody nie przyznano.

W kategorii “Świat, w którym żyjemy” wyróżniono III nagrodą Piotra Rosołowskiego, amatora.

W kategorii “Sport” za fotoreportaż przyznano nagrody: Damianowi Kramskiemu z Gazety Wyborczej (II) i Piotrowi Kowalczykowi z Rzeczpospolitej (III).

W kategorii “Kultura” za fotoreportaż I nagrodę otrzymał Robert Kowalewski z Gazety Wyborczej, III – Robert Krzanowski z Gazety Wyborczej. Za zdjęcie pojedyncze przyznano tylko III nagrodę Andrzejowi Wiktorowi z Rzeczpospolitej.

Dodaj komentarz