• 2001-12-22

“To miasto jest wszędzie…”

Książka pt. “To miasto jest wszędzie… Kraków w poezji polskiej XX wieku” jest spacerem po Krakowie, przez jego zaułki, groby królewskie, cmentarze, aż po Piwnicę pod Baranami.

To antologia, wydana w 2 tys. egzemplarzy, która zawiera ponad sto wierszy poetów żyjących i tworzących w XX wieku: od Stanisława Wyspiańskiego po najnowszy wiersz Czesława Miłosza, napisany już w nowym tysiącleciu.

Znajdziemy tu wiersze m.in.: Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Tadeusza Różewicza, Tadeusza Śliwiaka, Adama Zagajewskiego, Bronisława Maja.

Wiersze zostały ułożone w rozdziały zatytułowane np. “Tereny wiślane”, “Wielkie ciała kościołów”, “Uliczki takie dobrze znam”. Książkę zamyka rozdział “To miasto jest wszędzie” – cytat z wiersza Bronisława Maja, który stał się tytułem antologii.

Książka, wydana bardzo starannie, została ozdobiona miedziorytami Krzysztofa Skórczewskiego. Pozycję można kupić w salonach EMPiK-u na terenie całej Polski.

1 komentarz do artykułu ““To miasto jest wszędzie…””

  1. m

    Witam, poszukuję takstu wiersza Bronisława Maja “to miasto jest wszędzie”. Niestety nie mogę go nigdzie znaleźć…BARDZO proszę o informacje wszystkich którzy mają do niego dostęp.

Dodaj komentarz