• 2001-11-27

Spotkania Baletowe

W Nowohuckim Centrum Kultury rozpoczynają się dzisiaj jubileuszowe, dziesiąte Krakowskie Spotkania Baletowe.

Tegoroczny program jest bardzo zróżnicowany – zawiera zarówno wielkie widowiska, jak i kameralne miniatury, performance, improwizacje. Spotkaniom towarzyszy wystawa fotografii Moniki Targosz i Jarosława Baranka, której tematem jest taniec.

Dzisiaj Kielecki Teatr Tańca, istniejący od sześciu lat zespół modern-jazzowy, przedstawi jednoaktowy balet “Być albo brać”, wyreżyserowany przez Piotra Galińskiego. W środę Studio Baletowe Opery i Operetki w Krakowie pokaże pięć miniatur: “Walc” Arama Chaczaturiana w choreografii Michała Zubkowa, “Cztery” Apocaliptica w choreografii Jacka Szydłowskiego, “Zatańcz seniorita” do muzyki hiszpańskiej w choreografii Magdaleny Malskiej, “Ulotną chwilę” AndreasaVollenweidera w choreografii Jacka Szydłowskiego i “Paradny marsz” Johanna Straussa w choreografii Gabrieli Rybickiej.

W środę wystąpi również Zespół Taneczny Form Nowoczesnych “Impet” z Rzeszowa, działający pod kierownictwem Bernadetty Sikory. W programie cztery miniatury – “Nie zapomnę…”, “W drodze”, “Chwila samotności” i “Czas nadziei”.

W czwartek Szkoła Baletowa w Krakowie przedstawi trzy krótkie spektakle w choreografii Marty Mirockiej – “Pas de cinq” z baletu “La fete des fleurs” (muzyka H. Pauli, E. Helsted) “Jin-go-la-ba”, czyli “Pluskwiak 2000″ (collage muzyki współczesnej) “Contrecarrer” (muzyka: P. Czajkowski).

Wszystkie przedstawienia rozpoczynają się o godz. 19.00.

Dodaj komentarz