• 2001-06-05

POPelita – Nowa klasa polskiej sztuki

POPelita to festiwal nowej sztuki, która rodzi się na naszych oczach i która jest dziełem artystów z premedytacją odrzucających podział na kulturę wysoką i niską, tę adresowaną do elit i tą adresowaną do mas.

POPelita to etykieta nadana grupie szesnastu autorów w większości dwudziesto-trzydziestolatków, którzy sięgają do rezerwatu kultury popularnej, do świata reklam, komiksów, seriali, MTV, holywoodzkiego kina, ale także do przaśnego popu polskiej prowincji.

Głównym wydarzeniem festiwalu jest wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, prezentująca projekty przedstawicieli POPelity – reprezentujących najbardziej znaczące Formacje Artystyczne, powstałe w drugiej połowie lat 90.

Są wśród nich: Słynna Grupa Ładnie i SAOZ (Stowarzyszenie Artystyczne Ośrodek Zdrowia) z Krakowa, Stowarzyszenie SŁOIK w składzie: Ansambl Łyżka Czyli Chilli, Zespół Filmowy KINO, pismo i ruch artystyczny RASTER z Warszawy i jedyna nie zrzeszona artystka Julita Wójcik z Gdyni.

Wystawa pomyślana jest jako rodzaj targów, każda z formacji aranżuje swoją przestrzeń w zgodzie ze swoim image i charakterem swego “produktu”.

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR