• 2001-05-31

Instalacja dźwiękowa

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego trwa wystawa Tomasza Sikorskiego pt. “ME@MOR.HEART.T, instalacja dźwiękowa opracowanie dźwięku”.

Tomasz Sikorski studiował w latach 1974-79 na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest artystą wszechstronnym, używającym wielorakich środków wyrazu.

W latach 70., jako uczestnik ruchu awangardowego w sztuce, realizował prace o charakterze konceptualnym – m.in. działania, performances, zajmował się też fotografią artystyczną i dokumentalną. W latach 80-tych powstało szereg cyklów malarskich i instalacji malarskich Sikorskiego, artysta kontynuował twórczość w zakresie sztuki performance, wykonywał prace fotograficzne oraz graffiti. W latach 90. powstało wiele realizacji o charakterze rzeźbiarsko-architektonicznym.

Sikorski jest również autorem filmów artystycznych, rysunków, druków i prac z dziedziny sztuki poczty, spektakli audiowizualnych i multimedialnych, instalacji przestrzennych i environments. Od 1992 roku prowadzi Pracownię Przetwarzania Obrazu i Intermediów w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze.

Wystawa w CSW potrwa do 17 czerwca b.r.

Dodaj komentarz