• 2000-07-02

Festiwal w Karlovych Varach

W dniach od 5 do 15 lipca w Karlovych Varach odbędzie się 35. Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

W konkursie festiwalu znajduje się najnowszy film Jerzego Stuhra “Duże zwierzę” zrealizowany na podstawie scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego.

Inną światową premierą będzie film “First Love” z Japonii w reżyserii Tetsuo Shinohary i węgierski “Jadviga párnája” zrealizowany na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się książek na rynku wschodnioeruopejskim.

Z ogromnym zainteresowaniem oczekiwany jest film “Eu tu eles” z Brazylii, który ma już swojego amerykańskiego dystrybutora (Sony Pictures Classics).

Kinematografię gospodarzy reprezentuje w tym roku “The Pilgrimage of the Students Peter and Jacob” w reżyserii Drahomira Vihanova. Z Chorwacji dotrze na festiwal “Duch marszałka Tito”.

Tegorocznemu jury przewodniczy Abbas Kiarostami z Iranu.

Festiwal podzielony jest na kilka sekcji.
Poza konkursowymi pokazami filmów długometrażowych i krótkometrażowych interesujące propozycje zobaczyć będzie można w cyklach: “Horyzonty”, gdzie zaprezentowane zostaną ważne filmy z całego świata prezentowane na innych festiwalach, “Inne spojrzenie”, “Forum niezależnych”, “Wschód, zachód”, “Filmy z Czech” oraz “Filmy studentów”.

Dodaj komentarz