• 2000-05-10

“TP SA Music and Film Festival”

25 maja w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się wręczenie statuetek “TP SA Music and Film Festival”.
Wyróżnienie za całokształt działalności muzycznej przyznane zostaną kompozytorom Ennio Morricone i Elmerowi Bernsteinowi.

Tego wieczoru publiczność pozna także laureatów w 9 kategoriach festiwalowego konkursu.

Oto nominacje:
W kategorii najlepsza muzyka oryginalna i adaptacja muzyki w filmie polskim o nagrodę ubiegać się będzie: Krzesimir Dębski za muzykę do filmu “Ogniem i mieczem”, Wojciech Kilar za muzykę do “Pana Tadeusza” i Tomasz Stańko – autor muzyki do “Egzekutora”.
W tej samej kategorii, ale dotyczącej produkcji amerykańskich zgłoszono: Johnna Williamsa za muzykę do filmu “Star Wars- Epizod I”, Dona Davisa za muzykę do “Matrixa” i muzykę ze ścieżki dźwiękowej do filmu “Oczy szeroko zamknięte”.

W kategorii najlepsza muzyka oryginalna i adaptacja muzyki w filmie innej produkcji nominowano: zespół Buena Vista Social Club za muzykę z filmu “Buena Vista Social Club”, Vasila Naidenowa za muzykę do filmu “After The End of The World” i Alberto Iglesiasa za muzykę z filmu “Wszystko o mojej matce”.

W kategorii najlepsza piosenka w polskim filmie i serialu telewizyjnym rywalizować będą Grzegorz Ciechowski za piosenkę “Moja Angelika” z filmu pod takim samym tytułem, Grzegorz Turnau i Stanisław Sojka za utwór “Soplicowo” z filmu “Pan Tadeusz” oraz Janusz Rewiński za piosenkę “Zigaretten nach Berlin” z serialu “Tygrysy Europy”.

W tej samej kategorii wśród produkcji amerykańskich o nagrodę Philip Award ubiegać się będą: Voda Shepard za piosenkę “Read Your Mind” z serialu “Ally McBeal”, Fiona Apple za piosenkę “Across The Universe” z filmu “Miasteczko Pleasantville”, Roman Keating za piosenkę “When you say nothing at all” z “Nothing Hill”, Phil Colins za piosenkę “You’ll Be in My Heart” z filmu Tarzan oraz Willa smitha za piosenkę “Wild Wild West” z filmu pod takim samym tytułem.

Wyróżnienie za najlepszą piosenkę w filmie i serialu “innej” produkcji przypadnie zespołowi No Smoking za “Bubamara” z filmu “Czerny Kot, Biały Kot” lub Deni Hines za utwór “What makes you a man” z filmu “Taxi”.

Philip Awards przyznany bedzie także za muzykę oryginalną w filmie animowanym innej produkcji, w której w tym roku rywalizować będą Polacy: Krzesimir Dębski (film “O zabawkach dla dzieci”), Ryszard Tymon Tymański (“Jak Bóg Major utracił tron”) i Jan Pospieszalski (“Odwrócona Góra”). Laureat wybrany bedzie także w kategorii najlepsza muzyka w komedii lub musicalu. Także publiczność przyzna swoje wyróżnienie.

Dodaj komentarz