• 2000-04-12

“Grafika warszawska”

Nagrodę za najlepszą grafikę roku 1999 oraz Nagrodę Roku przyznawaną przez prezydenta Warszawy otrzymała Agnieszka Cieślińska za akwafortę “Pod arkadami”.

Artystka ukończyła Wydział Grafiki warszawskiej ASP w 1991 roku. Dyplom otrzymała w pracowni prof. Rafała Strenta. Wielokrotnie uczestniczyła już w wystawach w kraju i za granicą. Zdobyła m. in. drugą nagrodę we wrześniowej edycji konkursu “Grafika warszawska’99″ za pracę pt. “Rozmowa”.
Jest ponadto laureatką nagrody – stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza, przyznawanej młodym twórcom za osiągnięcia w dziedzinie grafiki.

Nagrodę marszałka województwa mazowieckiego otrzymał Ryszard Gieryszewski za drzeworyt pt. “Trójkąty równoważne”, zaś nagrodę honorową im. prof. Janusza Przybylskiego – Wiesław Skibiński za akwafortę “Anioł leśny”.
Nagrodę rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przyznano Krzysztofowi Róziewiczowi za grafikę “Pejzaż XXIV”.

Konkurs “Grafika warszawska” prowadzony jest od 1994 roku. Impreza adresowana jest do wszystkich stołecznych artystów, a także studentów ASP. Organizatorami są Akademia Sztuk Pięknych i Stołeczne Biuro Imprez Artystycznych. W ramach konkursu co miesiąc przyznawana jest nagroda “Najlepsza grafika miesiąca”. Z 12 wyłonionych w ten sposób prac wybierana jest najlepsza grafika roku.

Prace wszystkich laureatów 1999 roku będzie można obejrzeć na wystawie w warszawskiej Galerii Test. Zostanie ona otwarta dzisiaj, a potrwa do 3 maja.

Dodaj komentarz