• 2000-04-11

Gdański Teatr Tańca

Gdańskim tancerzom kwiecień upłynie pod znakiem podróży. Artyści z Teatru Tańca wystąpią bowiem we Włoszech, na Litwie i w Warszawie.

W ubiegłą sobotę Gdański Teatr Tańca wyruszył na tygodniowe tournee po Włoszech. W niedzielę 10 kwietnia zespół Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja pokazał w Rzymie cztery choreografie – “Szepty”, “Cienie”, “Fragmenty światła” i “Malowanego ptaka”. Grupa pojechała tam na zaproszenie tamtejszego Instytutu Polskiego.

Dzisiaj GTT zaprezentuje się na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki BIG Torino w Turynie. Zwieńczeniem włoskiej wędrówki gdańsko-kanadyjskich tancerzy będzie spektakl w Biella.

Od 19 do 22 kwietnia w Wilnie trwać będzie festiwal New Baltic Dance, w ramach którego odbędzie się też konferencja dotycząca tańca współczesnego. W festiwalowym repertuarze znalazło się przedstawienie “Wewnątrz ciała”, przygotowane przez izraelskiego choreografa Avi Kaisera z gdańskimi tancerzami.
Przypomnijmy, że premiera tego dowcipnego, kulinarno-erotycznego spektaklu, oprawionego muzyką m.in. Hanki Ordonówny i Glenna Millera, odbyła się podczas ubiegłorocznej edycji Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca, jako produkcja własna tego przeglądu.
W “Wewnątrz ciała” obok zespołu Gdańskiego Teatru Tańca występują też aktorzy Dada von Bzdueloew Leszka Bzdyla.

Podczas wileńskiego festiwalu New Baltic Dance odbędzie się także “wieczór choreografów z Gdańska”. Teatr Dada von Bzdueloew pokaże swoje dwie najnowsze choreografie – “Apartament nr 7″ i “Apartament 001″, Gdański Teatr Tańca – “Fragmenty światła”, a Rafał Dziemidok i Patrycja Kujawska zatańczą “Duet”.

Ostatnim akordem kwietniowych wojaży tancerzy będzie warszawskie przedstawienie “Wewnątrz ciała”, które odbędzie się 26 kwietnia w Teatrze Małym.

Dodaj komentarz