• 2000-04-09

Teatr Tańca DF

Krakowski Teatr Tańca DF obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia.
W związku z tą uroczystością, 7 kwietnia na scenie NCK-u odbył się wieczór premier, na którym zaprezentowano trzy, nowe układy choreograficzne grupy.

Teatr Tańca DF istnieje od 1990 roku. Prowadzony jest przez Katarzynę Skawińską i Mariolę Kleczkowską. W repertuarze zespołu znajdują się m.in. kompozycje: “Ich Troje”, “Opiekunki”, “Linie Życia”, “Osotanie”, “Błękitny Ton”.
W ciągu 10 lat istnienia zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in. w Kaliszu, Szczecinie, Bern, Bochum.
Podstawowym założeniem artystycznym kierownika i choreografa zespołu – Katarzyny Skawińskiej jest poszukiwanie własnego stylu tańca o dużej sile ekspresji. Inspiracją do twórczych poszukiwań jest również świadoma rezygnacja z konwencjonalnego traktowania tańca.

W swoich pracach Teatr Tańca DF pomija zatem klasyczne ujęcia baletowe, tworząc własną wizję ruchu. Wykorzystując różnorodne techniki dąży do artystycznego obrazowania kondycji ludzkiej w otaczającym świecie.

Komentarze (2) do artykułu “Teatr Tańca DF”

  1. ewa

    teatr tanca df to swietny zespół.Ostatnio byłam na ich premierze “Pod złamanym Skrzydłem”-rewelacyjny spektakl.Polecam!!!!!!!!!!!

  2. jan

    właśnie obejrzałem spektakl df-u w ramach krakowskiej nocy teatrów.Jestem pod zachwycony.Nie sądziłem że można w dzisiejszych czasach tworzyć tak piękne , poetyckie przedstawienia.O df-ie słyszałem już wcześnie ala dzisiaj poraz pierwszy ich widziałem.Z nicierpliwością czekam na ich następne wystepy.Polecam ale tylko wrazliwym

Dodaj komentarz