• 2000-03-15

V Konfrontacje Sztuki Kobiecej

Piąte już Konfrontacje Sztuki Kobiecej w tym roku odbędą się między 18 a 24 marca w Słupsku. Spotkania z ciekawymi artystkami będą miały miejsce w Państwowej Orkiestrze Kameralnej oraz Teatrze Impresaryjnym i będą przebiegały w dwóch nurtach. Pierwszy stanowią prezentacje dorobku gwiazd, drugi to trzy spektakle młodych, obiecujacych artystek.
Konfrontacje otworzy “Vita Nuova” B. Hrabala – spektakl w wykonaniu młodej aktorki Teatru “Ateneum” w Warszawie – Agnieszki Warchulskiej, za który została nagrodzona w ubiegłym roku na Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych.
“Aktorki Spiewają Grechutę” – to kolejny punkt programu konfrontacji, z udziałem Ewy Kasprzyk, Marzeny Trybały i Agnieszki Różańskiej.
W ramach imprezy odbędą się również dwa wernisaże malarstwa: Małgorzaty Niemen oraz Krystyny Hrehorowicz a także koncert muzyczny Edyty Bartosiewicz. Ponadto na konfrontacjach zobaczyć będzie można spektakle: “Jasiek” A. Maleszki – w wykonaniu Ziny Kerste, “Księżyc i Kark Rybi” – spektakl japońskiej tancerki i aktorki Miho Iwaty, Krystynę Jandę w spektaklu “Marlene”, “Akt Orki” – spektakl Videoteatru POZA Jolanty Lothe i Piotra Lachmanna.
W programie ponadto: “Wieczór baletowy Ewy Wycichowskiej” a w nim “Tango z Lady M.” – spektakl Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

Dodaj komentarz