• 2000-02-15

“World Press Photo”

Wystawa "World Press Photo" pokazywana jest w krakowskim Bunkrze Sztuki już po raz trzeci. Organizatorem wystawy jest Fundacja World Press Photo założona w 1955 r. w Amsterdamie, będąca niezależnym forum międzynarodowej fotografii prasowej.

Tegoroczna 42 już edycja międzynarodowego konkursu zakwalifikowała do zmagań o główne nagrody i wyróżnienia 3733 fotografów ze 116 państw, którzy złożyli do oceny jury 36 836 prac. Corocznie prace zgłaszane są przez dziennikarzy – fotografów, gazety, agencje i czasopisma z całego świata.

Jury przyznaje nagrody w 9 kategoriach: Wiadomości lokalne, Wiadomości agencyjne, Sztuka, Natura i Środowisko, Nauka i technika, życie codzienne, Ludzie i wydarzenia, Portret oraz Sport. Najnowszy pokaz prezentuje najlepsze światowe fotografie, które ukazały się w prasie w 1998 roku, nagrodzone przez niezależne międzynarodowe jury, które zebrało się w 12 lutego 1999 r. w Amsterdamie.

Główną nagrodę a także pierwszą nagrodę w kategorii "Ludzie i wydarzenia, zdjęcie pojedyncze" otrzymało czarno-białe zdjęcie Dayny Smith – amerykańskiej dziennikarki z Washington Post.

"World Press Photo"
9.02 – 5.03.2000
Galeria Sztuki Współczesnej
Bunkier Sztuki

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR